Banner Top
Log In

Cenk Alper Sabancı Holding Yürütme Kurulu Başkanı oldu.

30 Mart 2017 tarihinden bu yana Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu başkanı olarak görev yapan Mehmet Göçmen, 31 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılma kararı aldı.

İSTANBUL- Sabancı Holding ‘Yürütme Kurulu’ başkanlığına halen Sabancı Holding Sanayi Bölümünün Başkanı olarak görev yapmakta olan Cenk Alper atandı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “16 yıl önce aramıza katılan ve çeşitli üst düzey görevlerin ardından son iki yıldır Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve ‘Yürütme Kurulu’ başkanı olarak topluluğumuza katkı yapan Mehmet Göçmen’e teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. 

“Yeni Neslin Sabancı’sı” öngörüsü ile bir yenileşme programı başlatmıştık. Bu programı yeni bir önder ile sürdüreceğiz. Bu atama kararı, Sabancı Holding’i farklılaştıran, daha ileriye taşıyan kurumsal yönetim kültürümüzün sürekliliğinin göstergesidir. Cenk Alper, topluluğumuza 1996 yılında katıldı. Çeşitli yurtdışı ve yurtiçi sorumluluklar üstlendi. Yenilikçi bakışı teknoloji odaklı oluşu ve olaylar karşısındaki öngörüsü ile güven verdi. Önemli deneyimler yaşadı ve şimdi bu doygunlukla dönüşüm yolculuğumuza izlemcil bir duruş kazandıracak. Cenk Alper’in önümüzdeki dönemde tüm paydaşlarımıza daha fazla değer yaratacağına ve Topluluğumuzu daha da ileriye taşıyacağına inancımız tamdır” dedi. 

CENK ALPER –PROFESYONEL YAŞAM ÖYKÜSÜ

Cenk Alper, 1991 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Makine Mühendisliği Yüksek Lisansı ve Sabancı Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. Topluluğumuza 1996 yılında, Beksa bünyesinde iş süreçleri mühendisi olarak katılmış, Beksa bünyesinde yurtiçi ve yurtdışı çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2007 yılında Kordsa’ya küresel Teknoloji Direktörü olarak atanmıştır. Kordsa bünyesinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş, 2013-2017 yılları arasında da Kordsa CEO’su olarak görev yapmıştır. Akabinde 2017 yılında Sabancı Holding Sanayi bölümünün küresel başkanı olarak atanan Cenk Alper, Bundan böyle holdingin Yürütme kurulu başkanlığını da yüklenmiştir.

© Kobisektör.com – Rasim Aydın’ın haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px