Banner Top
Log In

Evrensel modellik elçisi, Bali’de seçilecek.

Türkiyenin uluslarası tanımış etkinlik markalarından olan, Model of Models Örgütü, Bu yılMister Universal Ambassador 2016 yarışmasını Bali’de düzenliyor. Bali’li yerel etkinlik düzenleyicisi IMC tarafından gerçekleştirilecek olan Mister Universal Ambassador 2016 için ülkelerden gelen modellerin tamamı önceki gün itibarıyla adaya ulaştı. Böylelikle yarışma kampı başlatıldı. Asyalı tekstil üreticilerin merakla beklediği yarışma 30 Eylül 2016 gecesi Bali Surabaya’daki Valiliğin ‘Kurultay ve Gösteri Salonu’nda yapılacak

Modeller önceki gece tam bir ekip halinde basının önüne çıktılar ve kendilerini tanıttılar. Endonezya Sanayi Bakanının modellere “hoşgeldiniz” mesajının da okunduğu basın sunumunda önceki yılın kazananı Puerto Ricolu Top Model Christian Daniel Ortiz’de hazır bulundu. Ortiz yarışmaya katılan modellerede hitap ederek, deneyimlerini ve yarışmadan sonra yaşamlarında nelere dikkat etmeleri ve başarı için nasıl çalışmaları gerektiği konusunda deneyimlerini anlattı. Toplantının tamamı ülkenin ulusal televizyon istasyonunun ev sahipliğinde gerçekleşti. Endonezya Ulusal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan Basın sunumunda tüm katılımcı modeller marşa eşlik ettiler.Yarışmayı izlemek üzere yaklaşık 30 ülkeden gelen haberciler de modellerle ilgili öyküler, söyleşiler ve fotoğraflar elde etmek için çalışmaya başladılar.

Yarışma dolayısıyla RCA Global Entertainment Co’nun başkanı Rasim Aydın’da basın bildirimi için Türkiye’den hareketle Bali adasına geldi.

Aydın’ı Bali Uluslararası Hava Alanı’nda RCA Global Entertainment Co’nun Uzak Asya Bölgesi Başkanı bayan Christine Huang ve yarışmanın yerel düzenleyicisi IMG şirketinin başkanı bay Edin Muhammed birlikte karşıladı.

Uluslararası uçak konağından çıkışta kendisini bekleyen habercilere kısa bir açıklama yapan Aydın, Bali’ye ilk defa geldiğini ancak Bali’nin güzellikleri hakkında daha önceden pek çok anı dinlediğini bildirdi. Buradan kalacağı Bali Rani Hotel’e geçen Aydın’ı otele gelişinde ise ülke modelleri ve ulusal ajansların temsilcileri karşıladılar. 51 ülkenin katılımcı olup, desteklediği yarışma dolayısıyla farklı ülkelerden gelmiş olan model ajansı sahibi ve yöneticileri de Bali Rani Hotel’de kalıyorlar.

Ajans temsilcileri kendi ülkeleri açısından favori olduğunu düşündükleri modellerle anlaşma yapmak için çalışacaklar. Otelin girişinde de basın ordusu ile karşılaşan Aydın, burada da kısa bir konuşma yaptı.

“Kısaca ifade etmek isterim ki, Bali tatilciler için bir cennet bahçesi Bali’nin ve dolayısıyla Endonezya’nın ilgi çekici yerlerinin tanıtımı için toplumsal medyanın önemini hepimiz yaşayarak öğrendik. Günümüzde bilgi anlık paylaşılıyor ve sürekli etkin olmak gerekiyor. Yeni çağın en önemli olgusu bence bu.

Modellerimiz burada kaldıkları süre içinde binlerce özçekim fotoğraf yaparak bunları Facebook ve Twitter hesaplarında kendi ülkelerindeki hayranları ile paylaşacaklar. Böylelikle milyonlara ulaşan bir kitle tarafından Bali’nin güzellikleri sergilenmiş ve gözlemlenmiş olacak”

30 Eylül 2016 gecesi Bali Surabaya’daki Valiliğin ‘Kurultay ve Gösteri Salonu’nda yapılacak yarışma, ulusal televizyonundan başka birde Live Stream ve Youtube ağı üzerinden yayın yapan RCA Channel’dan anında izlenebilecek. Yarışmadan sonra, tüm modeller ülkelerine geri dönecekler.

 

Model of China 2016 , RCA Global Entertainment Co’nun başkanı Rasim Aydın ile..

 

Christian Daniel Ortiz

artık ünlü bir Top Model olan Christian Daniel Ortiz, koplumsal  yardım kampanyalarında da etkin görev alıyor..

 

Tagged under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px