Banner Top
Log In

Ege’nin gençleri için modellik işinde yeni bir kapı açıldı.

Türkiye’de modellik iş kolunda uzun süredir yaşanan kısır döngüyü aşacak yeni bir girişim başlatıldı. RCA Kraliyet Yarışmaları Şirketi, lisansına sahip olduğu Mister Turkey® yarışması için 7 bölgede örgütlenmek için çalışma başlattı.

Kısa süre önce sosyal medya ajansı olarak kurulan ve Alsancak’ta ofis açan Serhat Baylan Şirketi, Mister Turkey®, yarışmasının Egedeki kurumsal Franchise haklarını sahiplendiğini duyurdu.

İZMİR – Türkiye tekstil ve hazır giyim iş kolu uzun süredir ürünlerini tanıtmak sunduğu defiler de ve ürün kataloglarında yabancı ülkelerden gelen modeller ile çalışıyor. Katalog ürünleri satan tanınmış internet ağları da aynı yöntemi kullanıyor. Uzun süreden beri bu döngüyü tersine çevirerek ülkemizin modelleri için fırsat yaratacak bir gidişim yoktu.

Geçen hafta İzmir’de yapılan duyuru ile bu döngüyü tersine çevirecek bir girişimin başlatıldığı açıklandı. İzmir’in genç ajanslarından Serhat Baylan Ajansı’nın basın toplantısında RCA Kraliyet Yarışmaları Şirketi ile anlaşma sağlandığı, Mister Turkey®’ markasının bundan böyle Ege Bölgesi’ndeki etkinliklerinin kendileri tarafından yürütüleceği belirtildi.

Alsancak Plus Leyla’da yapılan basın toplantısında Ege medyasından 10 civarında haberci hazır bulundu. Toplantıda sunumun amacına uygun olarak Mister Turkey örgütünü temsilen üç örnek erkek model, Samican Çıracı, Engin Güler, Macit Can Eregüre, Miss Globe örgütünü temsilen Dilara Ataseven, Ayça Aka, Birgi Sucuer sahne platformunda sembolik olarak yer aldılar.

Sunum saat 15:00 da Mister Turkey® yarışmasının lisans sahibi Rasim Aydın tarafından başlatıldı.

Aydın oradaki konuşmasında; Türkiye’nin dünya tekstil ve hazır giyim üretiminde önemli bir yeri olduğunu, Türkiye olarak dövizde yaşanan tüm dalgalanmalara ve artışa rağmen üreticilerin büyük bir özveri göstererek işlerini sürdürdüklerini, neredeyse dünyanın tüm ülkelerine ürün ihraç ettiklerini söyledi.

Rasim Aydın, tekstil hazır giyim iş kesiminin buna rağmen ürünlerin tanıtımında Nitelikli iyi eğitilmiş Türk model bulmakta güçlükler yaşandıklarını bu yüzden de yabancı modellerle bu açığı kapamaya çalıştıklarını ifade etti.

”Üreten biz isek tanıtan neden biz değiliz?” diyerek Mister Turkey® markasını yaşama geçirmeye karar verdiklerini ifade eden Rasim Aydın, küresel ölçekte Mister Globe® markasının iş zinciri içinde yer alan Mister Turkey® markasının Türkiye’nin modelliğe ilgi duyan gençleri için bir fırsat kapısı araladığını ve bu alanda önemkli bir çalışmanın başladığını ifade etti.

Yeni neslin erkek ve bayan adaylarını keşfederek, modellik için eğiteceklerini ve ve profesyonel işler için birer rol modeli haline getireceğini söyledi.

Bu kapsamda medyaya da büyük görevler düştüğünü ifade eden Aydın, akşam parlayıp sabah sönen yıldızlar değil, yaşamı, hayalleri ve işiyle çevresine örnek olacak rol modelleri hakkında gerçek yaşam öykülerine yer verilmesini, topluma onların gerçek dramlarının yansıtılmasını ve onların başarılarının da alkışlanmasını istedi.

Basın sunumunda Mister Turkey® markasının Ege Bölgesi Franchise sahibi Serhat Baylan da söz aldı.

Baylan konuşmasında şunları söyledi. ”Biz RCA Kraliyet yarışmaları şirketinin girişiminden tesadüfen haberimiz oldu. Henüz genç bir ajans olarak bunun bizim için bir fırsat yaratacağını düşündük. Rasim Aydın ile hemen iletişim kurduk ve bu sorumluluğu almak konusundaki isteğimizi ifade ettik.

Karşılıklı tartışmalardan sonra birlikte çalışmak için ortak bir bakış açısı geliştirdik ve karşılıklı olarak bu işbirliğine imzamızı koyduk.

Bu kapsamda Ege bölgesindeki gençlerin sağlıklı biçimde modellik işine kazandırılması için çalışacağız. Şirketimiz bundan böyle Mister Turkey®, markasının Ege Bölgesi etkinliklerinin yasal Franchise sahibidir.

İşimizde başarılı olmak için bünyemizde yeni bir bölüm açacağız.

Bu bölümümüzde moda, saç, makyaj, olgunlaşma ve fotoğraf konularında iş birliği yaptığımız sponsorlarımız ile elimizden gelenin en iyisini sunmaya çalışacağız.

İzmir’de de her gün görüyoruz ki duruşu, ışığı ile modellik işinde bizlere yeni ufuklar açacak pek çok genç kız ve erkek var . Onları zaman kaybetmeden ajansımıza kayıt olmaya davet ediyoruz. Böylelikle onları yaşama hazırlayacağız ve sadece Ege Bölgesi ile sınırlı kalmamak kaydı ile önce tüm Türkiye ve ardından uluslararası Mister Globe yarışmasına kadar giden zincirde adaylarımızın rekabet etmeleri için fırsatlar sunacağız.

Bizim amacımız yakın gelecekte küresel ölçekte bölgemizdeki modellerimizin de adının anılmasıdır.

Basın sunumunda Mister Turkey® yarışmasının CEO’su Can Taylan’da konuştu. Taylan konuşmasında Serhat Baylan Ajans ile yapılan işbirliğinin önemine değindi. Taylan şunları söyledi: ”Bu işbirliği girişimi bizimde bölgesel çaptaki örgütlenmelerimizin ilk ayağıdır. Bunu önemsiyoruz. Buradaki çalışmalarımız diğer bölgelerdeki etkinliklerimiz için bize moral kaynağı olacaktır. Mister Turkey® Örgütü olarak amacımız adil ve etik bir yarışma organizasyonu kurarak ulusal ve uluslararası platformlara nitelikli modellerin kazandırılmasını sağlamaktır”

Basın sunumunda görev alan erkek modellerin giysilerini, Papyon Erkek Giyim markası, kadın modellerin giysilerini ise Seyranlı Moda sağladı.

Modellerin saçlarını Zeki Hakan Kuaför, makyajlarını ise Nazlı Okutgen Make-Up üstlendi.

Erkek modellerin ayakkabılarını Bay Şerif Erkek Giyim markasının sağladı.

İlgili markaların ürün ve hizmetlerinin sponsorluk kapsamında sağlandığı

Öğrenildi.

Öte yandan İzmir’in sayılı magazin dergilerinden Mega Plus’ında, Mister Turkey® bölgesel yarışmanın sponsorları arasında yer aldığı öğrenildi.

Dipnot*

Mister Turkey Örgütü hakkında; Mister Turkey markası Türk Patent Enstitüsü’nde 1968 yılında tescil edilmiş bir hizmet markasıdır. Marka 2004 yılında Rasim Aydın tarafından satın alınarak RCA Kraliyet Yarışmaları Şirketi bünyesine kazandırıldı. Uluslararası Mister Globe yarışması iş zincirinin bir parçası haline getirildi.

Marka 2018 yılından itibaren Türkiye’de her yıl geleneksel olarak ulusal erkek modelleri seçmek amacıyla bir etkinlik geliştireceğini ve sahne gösterileriyle yarışmayı kamuoyuna sunacağını bildirdi.

Serhat Baylan Ajans hakkında; Serhat Baylan Ajans bir Hizmet Şirketi olarak kısa sür önce İzmir de kuruldu. Şirket Alsancak’ta açtığı ofiste üç ayrı alanda etkinlik gösteriyor. Bunlar; sosyal medya hizmetleri, fotoğraf stüdyoları, ve Mister Turkey® yarışmaları Ege Bölgesi etkinlikleri.Şirketin amacı başkalarının ürün ve hizmetlerini tüketiciye tanıtmak için rol modelleri yaratmak ve eğiterek geliştirmek. Böylelikle müşterilerine tüm görsel ve işitsel reklam malzemeleri üreterek bunları sosyal medya alanından başlayarak uygulayacak.

4H0A7654 4H0A7572

Tagged under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px