Banner Top
Log In

Hektaş tarımsal üretime yönelik 250 ayrı ürün sunuyor.

Hektaş Açık Ortaklığı, bir basın sunusu gerçekleştirerek ortaklığın düşünsel bakışını habercilere anlattı. Ortaklığın Genel Yönetmeni M. Levent Ortakçıer’in sahipliğinde gerçekleşen sunuda Hektaş’ın kendi bayi ağı üzerinden tarımsal üretim yapan çiftçilere 250 ayrı ürün sunulduğu söylendi.

GEBZE- Ülkemizde tarımsal üretimin ulusal çapta sürdürülebilirliğini sağlamak üzere bitki koruma kaynaklı çeşitli ilaçlar üreten ve bayi ağı ile çiftçiye arz eden Hektaş Açık Ortaklığı, kuruluşun Genel Yönetmeni M. Levent Ortakçıer sahipliğinde habercilere yönelik bir sunu gerçekleştirdi. Genel Yönetmeni M. Levent Ortakçıer konuşmasında sununun basındaki yansımalarına bakarak yararlı olduğunu kanısına varırlarsa, belli aralıklarla ilerleyen zamandada bunu tekrarlayarak gelenekselleştirmeyi düşündüklerini ifade etti.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bitki koruma ilaçları üretim tesislerinde gerçekleşen sunuya tarımsal haberlerde uzmanlaşmış haberciler katıldı. Sunuda Hektaş Genel Yönetmeni M. Levent Ortakçıer, “Ulusal tarım hedefiyle yapılacak her işte Hektaş olarak geçmişte olduğu gibi bugünde koşulları hesaplanmış riskleri üstlenmeye hazırız” dedi.

DÜŞÜNSEL BAKIŞ
Ürün üretiminin düşünsel temelde tasarlanması konusunda da bazı görüşlerini paylaşan Genel Yönetmen M.Levent Ortakçıer “Hektaş olarak bizi değerlendirirken şunu bilmelisiniz ki, talep ve arz dengesini hesaplarken, kodlarımızı iyimserlik üzerine düzenlemiş bir ortaklığız. Bölgesel toprak farklılıklarına göre ürünler geliştirmek, ithal kaynaklı giderleri ve bunların çiftçimize ulaşana kadar olan süreçte maliyetlerini düşürmek, çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi uygulamalar geliştirmek, bitkinin ihtiyacı olan donanımlı besleme ürünleri oluşturmak bizim ortaklığımızın ana hedefidir. Ulusal tarımı ayağa kaldırmak için elimize taşın altına koymaya hazırız”

AKILCILIK
Konuşmasında “Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganını benimseyerek buna uygun hareket ettiklerini ifade eden Genel Yönetmen Bay Ortakçıer, “Hayvan sağlığı ve tohumdan başlayarak bitki besleme ve bitki koruma alanında önemli bir deneyim ve bilgi birikimimiz var. Ülkemizin tarımsal üretiminde, çiftçimizin sorunlarında iyi bir çözüm ortağı olmaya gayret gösteriyoruz.

Hektaş ortaklığı olarak uluslararası kabul görmüş ölçütlere uymak, her ürününü kamu kurumlarınca denetletip belgelendirmek, çağdaş öncü üretim tesisleri kurarak, yeteneklerimizi güce evirmek ve pazarda kalıcı olmak için koşullu çalışıyoruz, Üretim, hizmet ve destek birimleri ile Türk tarımının öncü oyuncuları arasındayız.

Var olan ürün çeşidini çoğaltıp, geliştirirken, üreticilerin ihtiyaç ve beklentilerini ana öge olarak kabul ediyoruz. Bu bakış ile üretimde insan, çevre ve doğa ile uyumlu sürdürülebilir tarıma uygun ürünler geliştiriyoruz. Doğrudan kendi lisanslarımız altında yürüttüğümüz ilaç üretiminin yanı sıra dünyanın diğer ülkelerinde de uluslararası yetkinlik kazanmış önder bitki koruma ürün markaları ile izlemcil işbirliği fırsatlarını oluşturup, çiftçimize zamanında ve nitelikli olarak ihtiyacı olan ürünü sunuyoruz” dedi.
 
HEKTAŞ’IN SON ÜÇ YILA YÖNELİK GÖZLEMİ

Genel Yönetmen Bay Ortakçıer Hektaş’ın son üç yıla ilişkin gözlemini de paylaşarak “2016 yılına göre tansiyonu daha düşük olan 2017, küresel ekonomi için bir toparlanma yılı oldu. Bu toparlanmanın 2018 yılında da devam edeceğini öngörüyoruz. Türkiye ekonomisine dair umutluyuz. Tarım iş kesimi için de iyimseriz” dedi.

HEKTAŞ’IN TARIMSAL ÜRETİMDEKİ DENEYİMİ
Konuşmasında Hektaş’ın tarımsal üretmdeki deneyimine de değinen Genel Yönetmen M.Levent Ortakçıer habercilere özet ile şunları söyledi.

“Biz Hektaş olarak tarım iş kesiminde 62 yıllık deneyimi olan bir ortaklığız. Henüz kurulurken bile ülkemiz tarımında verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlamak için yola çıkılmış, İşlerimizi planlamada en büyük rehberimiz hükümetlerin ulusal tarım geliştirme programlarıdır. Bugüne kadar bu iş kesiminde bize düşen sorumlulukların bilinci ile hareket etik ve üzerimize düşen görevi hem ekonomik hem de verimlilik kavramını ana öge olarak kabul ederek yaptık.
Ulusumuzun sürdürülebilir gıda ihtiyacını zamanında karşılayabilmek için toprakların her an hazır ve verimli olması gerekir. Bitkilerin zararlılardan korunup iyi gıda sunması gerekir. Bu bir yönetim işidir. Bizler bu anlayış içinde çalışıyoruz. Ulusal tarımın şahlanması hedefimizdir”
 

PAZARDA 300’e YAKIN ÜRÜNÜMÜZLE ÖNCÜ KONUMDAYIZ.
 Ortakçıer, Türkiye’nin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 250’den fazla bitki koruma ve bitki besleme ile 30’a yakın hayvan sağlığı ilacı ve yem katkı ürünlerinin satışını yapan bir işletme olduklarına vurgu yaparak; “ bizim kötümser olma gibi bir seçeneğimiz olamaz” dedi.
Genel Yönetmen M.Levent Ortakçıer şöyle devam etti. “Tarımsal üretim iş kesiminin ulusal sermayeli deneyime dayalı uzman bir işletmesiyiz. Milyonlarca çiftçi bizim ürünlerimizi güvenle kullanıyor, buna rağmen ulusal tarıma odaklanmakla birlikte küresel bir pazardayız ve bu pazardaki her hareket veya durağanlık bizi de doğrudan etkiliyor. Bunlardan zaman zaman/zarar da görüyoruz. Ancak dalgalı ortamlarda moralimizi bozmadan bize güvenenlere moral vererek konumumuzu korumamız gerekiyor.

Ayakta durmak istiyorsak üretmekten başka seçeneğimiz yok. İşimize her zamankinden daha çok ilgi göstermeye zorunluyuz. Çiftçimiz bize, biz çiftçimize güvenerek el ele ulusal hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.
 
Hektaş’ın Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesislerinde gerçekleşen sunudan sonra üretim alanları habercilerle birlikte gezildi, tarımsal üretim ve arz konularında ayaküstü konuşmalar yapıldı.
Kaynak : Tarimvizyon.com 
 
Hektaş hakkında Kurumsal Sunu:
 
HEKTAŞ; 1956 yılında çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, kimyagerler, eczacılar ve ziraat mühendislerinin birleştirdikleri tasarrufları ile beşeri ilaç üretimi ve pazarlaması için Adana’da kurulmuştur.

Kurulduğu günün koşulları altında yerli ve yabancı büyük markaların insan ilaçları üretim kesiminde yüksek pazar paylarına sahip olması nedeni ile ana öge olarak etkinlik alanını tarım ilaçları üretimi arzı olarak tanımladı. İlk üretim tesisini 1962 yılında İstanbul ilinin Kartal ilçesinde Cevizli yöresinde kurdu.

Bugün bünyesinde; otomotiv, çimento, maden, enerji, kimya, finans ve hizmet iş kesiminde etkinlik gösteren 90’a yakın şirketi ve yaklaşık 30 bin çalışanı ile Türkiye’nin en büyük üretici topluluklarından biri olan OYAK, 1963 yılında HEKTAŞ’ın hisselerinden satın alarak ortakları arasına girdi. 1981 yılında %53,8 hisse ile en büyük ortak durumuna geldi. OYAK’ın ortaklığı sonrası HEKTAŞ 1981 yılında halka açıldı, 1986 yılında hisse senetleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

1991 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yapımı tamamlanan yüksek kapasiteli çağdaş bir tesise geçen HEKTAŞ, 2005’de hayvan sağlığı, 2017’de ise bitki besleme ve tohum bölümlerini oluşturdu. Şirketin ürün portföyünde, ülkemizin ekolojik yapısına ve ürün çeşitliliğine uygun 250’den fazla bitki koruma ve bitki besleme ürününün yanı sıra 30’a yakın hayvan sağlığı ilacı ve yem katkı ürünü var.

Bu sayede tarım ilaçları iş kesiminde en geniş ürün çeşidine sahip önder bir ortaklıktır. Ortaklığın mevcut ürün yelpazesini geliştirirken, üreticilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, insana, çevreye ve doğaya saygılı, sürdürülebilir tarım uygulamalarına uygun ürünler sunmakta, ilaç üretiminin yanında dünyanın önde gelen bitki koruma şirketleri ile de izlemcil ortaklıklar kurmaktadır.

“Akıllı Tarımın Öncüsü” sloganıyla, bitki koruma, bitki besleme, tohum ve hayvan sağlığı alanındaki bilgi birikimi ve mevcut ürünleri ile sürdürülebilir tarımsal üretimde, Gıda iş kolunun temelini oluşturan ülkemiz tarım iş kesiminin çözüm ortağı olan HEKTAŞ, uluslararası kabul görmüş ölçütleri ve belgeleri çağdaş üretim tesisleri, üretim kapasitesi ve yetenekleri, güçlü altyapısı, lojistik ve teknik hizmeti ile Türk tarımına verdiği desteği artırarak hizmet sunmaya devam edecektir.

Tagged under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px