Banner Top
Log In

Türkiye Maçka şehitlerine ağlıyor

Türkiye, dün Trabzon Maçka’ta PKK’lı teröristlerce şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’e ağlıyor

 Maçka İlçesi kırsalında Köprüyanı Mahallesi Vazelon Manastırı yakınlarında dün güvenlik güçleri ile bir grup PKK’lı terörist arasındaki çatışma çıktı. Çatışmada Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik, kaldırıldığı KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde şehit oldu. Aynı saldırıda 15 yaşındaki Eren Bülbül isimli genç de şehit düştü. Bülbül’ün PKK’lı teröristleri girdikleri bir evden erzak çalarken görüp güvenlik güçlerine haber verdiği ve söz konusu adresi askerlere gösterirken açılan ateşte şehit olduğu ortaya çıktı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

ŞEHİT ASTSUBAY MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik için bu sabah Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda tören düzenlendi.  Törene Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Halil Şen, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ailesi ve silah arkadaşları katıldı.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Törende bugün 41 yaşını doldurarak 42 yaşına girecek olan şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in kısa özgeçmişi okunurken, ardından şehit ve tüm şehitler için dua edildi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Eşi Cemile Gedik ve çocukları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı dökerken, şehit astsubayın cenazesi doğum gününde düzenlenen törenin ardından askeri uçakla memleketi Hatay’ın İskenderun ilçesine gönderildi.

EREN DE BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Aynı saldırıda, güvenlik güçlerine teröristlerin saklandıkları yeri gösterirken şehit düşen 16 yaşındaki Eren Bülbül’ün cenaze töreninin bugün Maçka’da düzenleneceği öğrenildi.

Tagged under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px