Banner Top
Log In

Ulusumuz demokrat ve Cumhuriyetçi olduğunu dünyaya gösterecek.

Türk ulusu, demokrasi cumhuriyet ve uğruna verdiğimiz şehitler için Yenikapı ‘da tarihimizin en büyük buluşmalarından birini gerçekleştirerek büyük bir şölen yaşayacak.

Türkiye’nin en büyük Toplanma alanlarından biri olan Yenikapı toplanma alanı, Fethullah Gülen Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da yaptığı silahlı kalkışmanın ardından tüm ülkemiz sathında kent meydanları ve caddelere inen halkımızın yürüttüğü demokrasi nöbeti bugün bir üst aşamaya evrilerek Tüm ülkemizi kucaklıyor. Ulusumuz demokrasiye ve cumhuriyete bağlılığını seçmeni oldukları partilerinin önderleğinde güncel siyasi tartışmalardan tamamen soyutlanarak Türkiye Cumhuriyeti adı altında Yenikapı’da kaynaşacak.

 

15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Cumhuriyete ve demokrasiye yönelik silahlı kalkışması halkın sokağa çıkması sonrasında püskürtülmüş ve büyük bir demokrasi zaferi elde edilmişti. Haince yapılan darbe girişimini protesto eden vatandaşların günlerdir sürdürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak için Yenikapı’da “Şehitlerimizi anmak ve demokrasiyi taçlandırmak için şölen yapacak.

07 AĞUSTOS YENİKAPI ŞÖLENİ SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini sokağa çıkarak püskürtüp 15 Temmuz’dan bu yana meydanları boş bırakmayan ulusumuz, 07 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan mitinge katılmaya hazırlanıyor. Yenikapı Meydanı’nda tüm siyasi parti genel başkanlarımız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşecek Şölen saat 17.00’de başlayacak.

1276627_4749cfd2b25ed128641d2ae0dc405820

YENİKAPI DEMOKRASİ ŞÖLENİ İÇİN HAZIR

Türkiye’nin en büyük miting alanlarından biri olan Yenikapı, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin taçlandırılacağı Demokrasi Şöleni ve Şehitler anmak için hazır.

Cumhurbaşkanlığı sahipliğinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle pazar saat 17.00’de yapılacak olan dev şölen için yüzlerce kişinin görev aldığı hazırlıklar geç saatlere kadar sürdü.

Ses düzeninin tamamlanması, kolonların ve ekranların yerleştirilmesi, bayrakların asılması, su ve erzakların alana getirilmesi gibi çalışmalar tamamlandı. Teknik donanımlarla ilgili test çalışmaları da bitirildi. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde hayatını kaybedenleri temsilen 239 kişiden oluşan mehter takımı da dün son provayı yaparak mitingi beklemeye başladı.

——————————————————————————————–

BU YOLLAR TRAFİĞE KAPALI OLACAK

Bugün saat saat 07.00’den itibaren mitingin bitine kadar kapalı olacak yollar ve alternatif hatlar şu şekilde açıklandı:

Trafiğe kapatılacak yollar:
-Sahil Kennedy Caddesi Taşhanlar Varyant ile Kumkapı Audi önü (Sirkeci yönü),
-Namık Kemal Caddesi,
-Mustafa Kemal Paşa Caddesi,
-10. Yıl Caddesinden Sahil Güneye Dönüşler,
-Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesinden Yenikapı istikameti,
-Org. Nafiz Gürman Caddesinden sahile katılım

Alternatif Yollar:
-D-100 Kuzey Güney Yol,
-Hal Yolu Kuzey – Güney Yol,
-Havuzlu Kavşak – Atatürk Havalimanı Caddesi – Basın Ekspres Yolu,
-Ataköy Sahil – Adnan Kahveci Bulvarı,
-Ataköy Sahil Strazburg Caddesi – Ataköy Bulvarı,
-Bakırköy Taşhanlar Köprü -Ekrem Kurt Bulvarı,
-Vatan Caddesi,
-Millet Caddesi

——————————————————————————————

1276627_2d5dfca379ded7e806f5d5771a7b7a00

MİTİNG ALANINA ULAŞIM NASIL OLACAK?

Mitinge, Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan şölen alanına aralıksız akan seferleri yapılacak.

Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı.

Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olarak belirlendi. Otobüslerle gelen katılımcılar Kazlıçeşme’den Yenikapı Şölen Alanı’na yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak. Yol boyunca su istasyonları ve ikram alanları kurulacak.

Deniz yoluyla miting alanına ulaşım kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı daaralıksız akan seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz taşıtları hareket edecek.

Anadolu ve Avrupa yakaları için miting alanına otobüslerle ve deniz yolu ile toplu ulaşımın yanı sıra metrobüs, Marmaray ve metro hatları kullanılabilecek.

Alana gitmek isteyen katılımcılar için aktarma noktaları, ana istasyonlar ve şölen alanına yakın metro duraklarından aralıksız akan seferleri de yapılacak.

PAZAR GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ

İstanbul’da, 7 Ağustos’ta Demokrasi şöleni ve şehitleri anma töreni  dolayısıyla tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda yapılacakDemokrasi şöleni ve şehitleri anma töreni dolayısıyla İstanbul’daki tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz olacaktır.” denildi.

GURBETÇİLER DE GELİYOR
İstanbul Yenikapı Meydanı’nda gerçekleştirilecekDemokrasi şöleni ve şehitleri anma töreni ne katılmak üzere binlerce kişi akın akın yurt içi ve yurt dışından İstanbul’a geliyor. Avrupa’da yaşayan gurbetçilerden de mitinge katılmak üzere gelenler yer alıyor. şölene gelişler nedeniyle uçak rezervasyonlarında da artışlar yaşandı.

yenikapı

CHP’LİLER KORTEJLE YÜRÜYECEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri, 39 ilçe örgütü ve belediye başkanlarının da arasında bulunduğu CHP’liler, bugün saat 15.00’de CHP İstanbul İl Merkezi önünde toplanacak. Daha sonra oluşturulacak büyük kortejle Şişhane’den Yenikapı’daki miting alanına yürüyecek. Ayrıca sayılarının 500’ü bulacağı sanatçının da Bebek’ten teknelerle Yenikapı’ya ulaşacağı öğrenildi.

3 ANA GİRİŞ OLACAK
Yenikapı Şölen Alanı’nda karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme girişi yönünde, Marmaray’la gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için deniz tarafından olmak üzere 3 ana giriş kapısı olacak.

Protokol girişleri için bir, basın için bir ve engelli vatandaşlar için bir nokta belirlendi.

2,5 milyon sopalı Türk bayrağı hazırlandı. 

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi” katılımcıları için 1,5 milyon şapka, 2,5 milyon sopalı Türk bayrağı ve

woman-drinking-water-e1374342504980

5 milyon şişe su sağlandı.

Alanda mevcut tuvaletlere ek 150 adet mobil tuvalet yerleştirilecek.

Alana 60 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde sahne ile 1 milyon watt gücünde ses sistemi kurulacak. Ses sistemi için 20 adet ses sistemi kulesi yapılırken, sistemle 1,5 kilometre mesafeye ses iletimi sağlanabilecek. Sistem, 300 kişilik ekibin 3 gün çalışmasıyla hazırlanacak.

Ses sistemi, 22 adet LED ekran ve arama noktalarındaki kapıların enerji ihtiyacı 54 adet jeneratör ile sağlanacak. Ses ve görüntü aktarmaları kurulacak vinçler üzerine çekilecek çelik halatlarla yapılacak. Bu amaçla 6 bin metre halat çekilecek. Görüntü aktarma 5 bin metre fiber hatla sağlanacak.

Meydana, 165 metal dedektörlü kapı, 22 X-Ray cihazı kurulacak.

Yenikapı’da polis hariç, temizlik, malzeme dağıtımı, alan hazırlıkları, teknik ekip, organizasyon ekibi olmak üzere 13 bin kişi görev alacak.

48 KİŞİLİK CANLI YAYIN EKİBİ

Canlı yayın için 16 kamera, 32 kanal resim masası, 64 kanal ses masası, 32 kanal interkom sistemi, 8 adet HD recorder, 4 kanal telsiz interkom sistemi, 8 Kanal kablolu intercom sistemi, 5 bin metre kamera kablosu, 3 kilometre video kablosu, 2 jimmy jip kullanılacak. 48 kişilik canlı yayın ekibi görev yapacak.

“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde 102 kara ambulansı, 1 deniz ambulansı, 1 helikopter ambulans ve 20 itfaiye aracı hazır bulunacak. Alanda 728 sağlık personeli görevli olacak.

Miting nedeniyle 7 Ağustos Pazar günü 06.00-00.00 arasında Bakırköy Aksu Caddesi (Taşhan Kavşağı) ve Fatih İlçesi Aksakal Caddesi arasında kalan sahil yolu geçici olarak trafiğe kapatılacak.

1276627_dae1ffa19895050847f93c9270984bce

DEMOKRASİ ŞÖLENİ VE ŞEHİTLER TÖRENİ’NDE SAHNEDELER

Müzik sektörünün %60’ını temsil eden Emre Müzik’in sahibi Hüseyin Emre, Avrupa Müzik’in sahipleri Cengiz Erdem ve Deniz Erdem ile DMC’nin Genel Müdürü Samsun Demir, sanatçılarına yaptıkları şölene katılma çağrısına olumlu cevap aldı.

Aralarında Türkan Şoray, Ferhat Göçer, Ahmet Özhan, Kibariye, Ümit Besen, Mustafa Sandal, Rafet El Roman, Ziynet Sali, Özgün, ENBE Orkestrası, Garo Mafyan ve Burcu Güneş’in de olduğu üç şirketin sanatçıları Yenikapı’daki Demokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’nde yerlerini alacak.

Demokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’ne katılacak olan müzik yapımcıları doğrudan bir davet almaksızın harekete geçtiklerini belirterek “Davete gerek yok. Gün birlik ve beraberlik günü” dedi.

1276627_bdbd20ca55d27df931ef6f1b06a72f8c

500 ÜNLÜ KATILACAK

Mitingin sanatçı örgütlenmelerini üstlenen müzik yapımcısı Polat Yağcı, şölene 500 ünlüyle çıkarma yapacaklarını söyledi. Şarkıcılardan oyunculara, radyoculardan sporculara 500 ismin Bebek’ten 5 tekne ile alana taşınacağını açıklayan Yağcı, “şarkıcılarımız ve türkücülerimiz bu tarihi güne eksiksiz, tam kadro katılacaktır” diye konuştu.


1276627_d83ed473d8e2b0da10ae4f424f72edb2

“MHP YENİKAPI’DA ULUSU İLE YAN YANA DURACAK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’ne ilişkin, “Hainlere ve hasım odaklara karşı Türkiye’nin safında duracağını, 79 milyonu, katılımcı devlet ve siyaset adamlarıyla birlikte kucaklayacağını, ümitsizliği aşmak, tereddütleri silmek, birlik ve beraberliği canlı tutmak, yeni bir talih ve tarih kapısı açmak için Yenikapı’da bulunacağını” bildirdi.

“Türk milleti terörizmin ve emperyalizmin kirli ve karanlık yüzüne unutamayacağı ders vermiştir. Demokrasinin namus ve kazanımlarına sahip çıkmak, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne destek olmak için sürdürülen üstün mücadeleler 7 Ağustos 2016 Pazar günü İstanbul Yenikapı’da zirveye ulaşacaktır.

Bu tarihte düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi’yle Türkiye’nin kararlılığı, Türk milletinin bir ve beraberliği tüm dünyaya ilan edilecek, bu yolla devlet ve millet kaynaşmasının muhteşem bir numunesi ortaya koyulacaktır.

15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüne ilk andan itibaren karşı gelen ve korkusuzca direnen Milliyetçi Hareket Partisi de, aldığı davet gereğince 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da milletiyle yan yana duracak, Türkiye’nin gür sedasına ortak olacaktır.

Bu maksatla, 7 Ağustos’ta demokrasinin haysiyet ve özlemlerine tercüman olmak, milli birlik ve kardeşlik meşalesine katkı sunmak için Milliyetçi Hareket Partisi üzerine düşen tarihi sorumluluğu harfiyen yerine getirecektir.

Önümüzde muhtemel risk ve tehditlerle dolu bir gündemin varlığı dikkate alındığında, tüm teşkilat yöneticilerimizin, özellikle 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek şölende aşağıda maddeler halinde belirtilen konulara dikkat etmeleri ve uymaları  gerekecektir.”

guve_ZlWTUHMCaT

“OLASI PROVOKASYONLARA DİKKAT EDİLECEK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tüm örgütlere 7 Ağustos’ta İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek şölen ile ilgili yazı gönderdi. 7 maddelik yazıda “7 AğustosDemokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’nde olası provokasyonlara, tahrik ve tacizlere dikkat edilecek, hiçbir tartışma ve kavganın içinde yer alınmayacaktır” denildi.

Bahçeli, Yenikapı’da pazar günü düzenlenecek ‘Demokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’nde partilileri provokasyona karşı uyardı. Tüm parti teşkilatlarına şölen ile ilgili genelge gönderen Bahçeli, “15 Temmuz FETÖ darbe girişimi Türkiye’nin milli ve tarihi dayanaklarını ortadan kaldırmayı amaçlamıştır.

Bu kapsamda ülkemiz büyük bir tehlike atlatmış, uçurumun kıyısından son anda dönmüştür. Devletin kilit ve kritik noktalarına sızarak ele geçirmeyi planlayan FETÖ yapılanması, en az PKK, YPG, PYD ve IŞİD kadar, belki de daha fazla katil, vahşi ve acımasızdır. Düşman ve kanlı örgüt FETÖ, devlet ve toplum hayatının en mahrem alanlarına yıllar içinde tutunmuş, hatta denetim ve kontrol altına almıştır.

Türk tarihinde, bir terör örgütünün kendisini saklayarak ve dini mesajların ardına saklanarak devamlı büyümesine ve sonra da darbe yoluyla ülkeye ihanet edip işgale kalkışmasına ilk kez rastlanmıştır. FETÖ, kılıktan kılığa girerek, hiç olmadığı kalıp ve karakterlerde görünerek iğrenç emel ve şer hedeflerini titizlikle gizlemiş, zamana yaymıştır.

Fethullahçı Terör Örgütü, kaleyi içten düşürmek, önemli kurum ve kuruluşlara yuvalanıp ele geçirmek maksadıyla geçmiş yıllarda sunulan tüm imkanları en iyi şekilde kullanmıştır. Türk milletinin beka ve güvenliğini sağlamak üzere Türk askerine tevdi edilen her neviden silah ve cephanelik Türkiye’nin imha ve iflası için FETÖ tarafından gasp edilmiştir” ifadelerini kullandı.

technology-wallpaper-20

“HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ KADAR DEVLETE SIZAMAMIŞTIR”

Bahçeli, genelgede 15 Temmuz darbe girişimine değinerek, “15 Temmuz’da; devletle milletle karşı karşıya getirilmek istenmiştir. Ordu ile milletin ayrıştırılması planlanmıştır. Türkiye’nin iç savaşa düşürülmesi, bağımsızlığını kaybetmesi ve tarih sahnesinden silinip gitmesi hedeflenmiştir. 15 Temmuz FETÖ kalkışması, Türk ulusuna karşı işlenmiş en ağır suçlardan birisi olarak ulusal hafıza ve vicdana kazınmıştır.

Karşımızda uluslararası komplonun bir oyunu vardır. FETÖ, muadili katil örgütler gibi, küresel cinnet ve cinayet planlayıcı merkezlerce kışkırtılmış, azmettirilmiş ve Türkiye’ye saldırması yönünde hem öğütlenmiş hem de emir verilerek yönlendirilmiştir. Hiçbir terör örgütü, hiçbir muhasım odak veya müstevli oluşum FETÖ kadar devlete ve millete sızamamış, bu denli kendisini gizleyip karanlık niyetlerini gözlerden uzak tutamamıştır.

15 Temmuz’da, ulusal birlik ve dayanışma ruhu FETÖ’nün oyun ve kirli amacını hemen anlamış, hiç gecikmeden müdahale ederek istila planlarını, darbe heveslerini, yıkım akınını durdurmuştur.

Türk ulusu15 Temmuz dehşetinin önüne bedenini koymuş, can pahasına terörist saldırıyı dağıtmıştır. Bu itibarla saygın ulusumuzun  olağanöstü bir destan yazmış, varlığına ve tarihi haklarına kast etmeyi düşünen hainlere meydanları doldurarak engel olmuştur. 15 Temmuz’dan itibaren 79 milyonun kenetlenmesiyle tutulan demokrasi ve ulusal irade nöbeti Türkiye’yi güvenceye almış, ihanetin belini kırmıştır” dedi.

1276627_620x410

FLAMA VE RAKETLERİNİ ÜZERİNDE HİÇBİR SİYASİ PARTİ SLOGANI BULUNDURULMAYACAK. HİÇBİR SİYASİ PARTİYE YÖNELİK YERME
VE ÖVME ÇAĞRISI YAPILMAYACAK. TEK SES TÜRKİYE, CUMHURİYET VE DEMOKRASİ ÇAĞRISI OLACAK.

MHP Lideri Bahçeli’nin genelgede partilileri provokasyona karşı uyardığı 7 madde, şöyle: “7 AğustosDemokrasi Şöleninde ve Şehitler anma Töreni’nde olası provokasyonlara, tahrik ve tacizlere dikkat edilecek, hiçbir tartışma ve kavganın içinde yer alınmayacaktır.

İstanbul Yenikapı’da yapılacak Şölen ve tören partiler üstü bir anlayış ve fedakârlığın bir yansımasıdır. Bu nedenle parti bayrak, flama ve raketlerin alana getirilmemesi, siyasi sloganların atılmaması, yalnızca Türk bayrağının şahlandırılması, ortak söz ve çağrıların seslendirilmesi sağlanacaktır. Herhangi bir olay, taşkınlık, gerginlik karşısında sağduyulu ve olgun hareket edilecek, sataşma ve saldırı ihtimalleri karşısında güvenlik güçleri gecikmeksizin haberdar edilecektir.

7 Ağustos’ta teşkilat yöneticilerimiz şölenin düzen ve denge içinde yapılması konusunda özenli ve duyarlı davranacaklar, kardeşlik ve ulusal ruhun beklentilerini sadakatle  ifade edilerek yerine getirilecektir. Her dava arkadaşım, ulusumun her güzel insanı, 7 Ağustos’ta Türkiye’nin onur ve itibarına yakışır ve yaraşır şekilde, el ele, gönül gönüle ulusal kaynaşmanın ve soydaşlığın emsalsiz örneğini sergileyeceklerdir.

Ağustos’u gölgelemeye, karartmaya, anlam ve derinliğinden koparmaya çalışanlara izin ve fırsat verilmeyecektir. Siyasi ayrım gözetmeksizin her kardeşimizle, her arkadaşımızla, her vatandaşımızla tam bir gönül seferberliği içinde kalınacak, kucaklaşma sağlanacaktır. Bizim ortak değerlerimizin, sanal farklılıklardan daha çok olduğu asla unutulmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Örgütleri, 7 Ağustos günü, şölen meydanına varıştan ayrılış anı da dahil olmak üzere, her aşamada çok titiz, saygılı ve tedbirli olmakla yükümlüdür. Buna uymayan kim olursa olsun derhal uyarılacak, gerekli önlemler alınacaktır.

7 Ağustos, 22 günlük demokrasi nöbetinin son durağıdır. 7 Ağustos Türkiye’nin diriliş müjdesi, Türk milletinin geleceği hakkında tek söz ve karar verici olduğunun teyit ve ispatıdır. Bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, Sayın Meclis Başkanı, siyasi partilerimizle birlikte sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine teşekkür ediyor, saygın ulusumuza esenlik ve barış dolu günler diliyorum.

Parti teşkilatlarımızda görev alan, Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül veren, Türk milleti ve Türkiye için kalbi çarpan her kardeşime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Şimdiden 7 Ağustos’un kutlu olmasını diliyorum. Ulu Tanrı yar ve yardımcımız olsun. Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun.”

s

YENİKAPI BULUŞMASI TÜM İLLERİMZİN MERKEZİNDE KURULACAK DEV EKRANLARLA ÜLKEMİZ SATHINDA CANLI OLARAK İZLENEBİLECEK.

Ulusumuz bugün Yenikapı’da Demokrasi, Cumhuriyet ve Şehitlerin saygın onurunun önünde eğilmek ve diktaya, teokrasiye karşı tek yumruk olmak için hazır.

Yenikapıdaki  buluşmanın görüntüleri tüm ilkemiz sathında kent meydanlarında kurulacak büyük ekranlarla aynı anda  heryerde izlenebilecek.

kulube5

TÜRK ULUSUNUN YENİKAPI BULUŞMASI PENSİLVANYADA TERÖR ÖRGÜTÜ FETÖ’NÜN ÖNDERİ FETHULLAH GÜLEN’İN YAŞADIĞI SARAY’IN ÖNÜNDE KURULACAK DEV EKRANDAN DA CANLI OLARAK YAYINLANACAK.

Bir ekranda Amerikadaki Türkler tarafından kurulacak, Bu ekran demokrasimize ve Cumhuriyetimize kasteden Terör örgütünün önderi Hain Fethullah Gülen’in Pensilvanya ABD deki yaşadığı sarayın önüne kurulacak.

Tagged under

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul

Banner 468 x 60 px